zeynepselvili.jpg

Son zamanlarda yazdığı kitaplarla ve yaptığı programlarla adından söz ettiren Zeynep Selvili 1987 yılında İzmir’de doğmuştur. İzmir Saint Joseph Fransız lisesine giden yazar Miami Üniversitesinde Sinema ve Psikoloji çift ana bilim dalını bitirmiştir. 

Yüksek Lisansını ise New York Üniversitesinin Uygulamalı Psikoloji bölümünde yapmıştır. Uzman Ruh Sağlığı Danışmanı ve Psikoterapist olan Zeynep Selvili sosyal medyada canlı yayınlar yapıp insanların sorularına cevap vermektedir.

Amerika’da bulunduğu süre zarfında kendini geliştirmeye çalışan Zeynep Selvili ilk olarak bilişsel ve davranışçı terapi ile depresyon tedavisi ve davranışsal aktivasyon alanında eğitim almıştır. 

Daha sonra New York’ta problem çözme tedavisi, travma sonrası terapi ile aile terapisi, çocuk ve ergenlerde intihar ve uygulamalı pozitif alanında kendini geliştirmiştir.

Dünyada en çok başvurulan psikolojik testler ile alakalı uzman kişilerden eğitim alan Zeynep Selvili yeterli maddi imkanı olmayan ergen ve yetişkinlere özellikle depresyon alanında psikoterapi uygulamıştır. Ayrıca yine maddi durumu olmayan işçiler için ücretsiz eğitim dersleri vermiştir. 

2012 yılında kesin dönüş yaptığı Türkiye’de internet üzerinden psikolojik içerikli bir program yapmıştır. Bu programda her hafta izleyicilerin merak ettiği sorulara, kendini geliştirmek isteyen bireylere yönelik yardımlarda bulunmuştur.

Zeynep Selvili ilk kişisel gelişim kitabı olan Pembe Fili Düşünme eserini 2018 yılında çıkarmış ve kısa zamanda çok satanlar listesinde kendine yer bulmuştur.

öykü, öykü atölyesi, roman, roman atölyesi, roman yazmak istiyorum, öykü yazmak istiyorum, öykü kitabı nasıl yayınlatılır, roman nasıl yayınlatılır, edebiyat, mindfulness, özşefkatli farkındalık, yayınevlerine nasıl başvurulur, İngilizce öğrenmek istiyorum, Fransızca öğrenmek istiyorum, İspanyolca öğrenmek istiyorum, Farsça öğrenmek istiyorum, Osmanlıca öğrenmek istiyorum, İbranice öğrenmek istiyorum, İbranice, İbrani dili, Modern İbranice, İbranice grameri, İbranice özel ders, İbranice kursu, İbranice sözlük, İbranice dilbilgisi, İngilizce, İngilizce grameri, İngilizce özel ders, İngilizce kursu, Fransızca, Fransızca özel ders, Fransızca kursu, Fransızca grameri, Fransız edebiyatı, İspanyolca, İspanyolca grameri, İspanyolca kursu, İspanyolca dersi, İspanyolca özel ders, Osmanlıca nasıl okunur, Osmanlıca öğrenmek zor mu, Osmanlıca özel ders, matbu Osmanlıca, osmanlca el yazısı, Osmanlıca kursu, kolay Osmanlıca, Osmanlıca çeviri, Osmanlıca eski eserler, Farsça, Farsça kursu, Fars edebiyatı, İran edebiyatı, farsça zor mu, farsça öğrenmek, farsça özel ders, iran sineması, iran kültürü, çeviri, her dilde çeviri, edebi çeviri, teknik çeviri, almanca, arapça, Arnavutça, kazakça, kürtçe, İtalyanca, İspanyolca, Ermenice, Rumence, Romence, Bulgarca, Makedonca, Hollandaca, Norveççe, İsveççe, Danca, Lehçe, Çekçe, Slovakça, Slovence, Portekizce, Flamanca, anlaşılmayan diller, nece olduğunu nasıl anlayabilirim, tapu sicili çeviri, Osmanlıca eski evrak çevirisi, kitabımı nasıl yayımlatırım, kitabımı nasıl yayınlatırım, yayınevi bulmak, metin düzeltme, kitap yazdım, editör bulmak, editör nasıl bulurum, İbranice tarihi eser, eski Tevrat, polisiye, polisiye edebiyat, ırmak zileli, elçin poyrazlar, oylum yılmaz, mahir Ünsal eriş, firuze engin, yazar koçu, metin danışmanlığı, yazar danışmanlığı