top of page

KulturALiterA ile Öykü Danışmanlığı

 

Öykü edebiyatın belki de yazması en kolay görünen, en zor türü. Dilde, biçimde, hikaye etmede en ince işçiliği gerektiren bu türde yazıyorsanız, yazdığınız öykülerin bir öykü kitabı çatısında nasıl birleşeceği, karakter oluşturmadan diyaloglara bir öyküyü oluşturmanın temel taşlarının yerine nasıl oturacağı üzerinde gelin birlikte çalışalım. Yazdıklarınız kitap olsun.

 

Öykü Danışmanlığı almak için bize yazdığınız metni 1 ila 30 A4 sayfa sayısı arasında göndermeniz gerekiyor.  (1 sayfa ortalama 450 sözcük sayısı olarak hesaplanır.)

 

Öykü danışmanlığı çalışması yazdıklarınızın değerlendirilmesi ve bunların size raporlanmasına ek olarak bir saatlik yüz yüze görüşmeyi de içerir. 

 

KulturALiterA’ya gönderdiğiniz metinleri kimler okuyup değerlendiriyor?

 

Kuşkusuz her metnin türü, ihtiyacı kendine özgü. Bizler de kalabalık bir yazarlar ve editörler topluluğu olarak KulturALiterA’da bunun için bir arada çalışıyoruz. Alanında deneyimli isimler sistemimize yüklenen metinlerin ihtiyaçlarına göre ilk önce genel bir değerlendirmeye yapıp dosya üzerinde kimin çalışacağına karar veriyorlar. Öykü dosyalarınızla Mahir Ünsal Eriş ve Doğuş Sarpkaya, roman dosyalarınızla Oylum Yılmaz, her türlü çeviri ve teknik metinlerinizle ise Seda Ateş ilgileniyor.

Güvenlik ve mahremiyet

KulturALiterA, sistemine gönderilen bütün metinleri/dosyaları sadece sisteminde tutar, çalışma süresi boyunca arşivler, çalışma bitince arşivinden siler. Bütün online danışmanlık görüşmeleri kayıt altına alınır ve katılımcının isteği haricinde sistem dışına çıkarılmaz. Ayrıca bir metin sizin mailiniz yoluyla herhangi bir alıcıya gönderildiğinde bu, metnin telif haklarının yasal olarak size ait olduğunun hukuksal kanıtıdır.

Dilerseniz aşağıdaki bağlantıdan bu hizmeti satın alabilir  ya da bu bağlantıyı tıklayarak bize bir e-posta göndererek daha fazla bilgi talep edebilirsiniz.

KULTURA-LOGO.png

Edebiyat - Kültür - Danışmanlık 

bottom of page