top of page

Fri, 11 Jun

|

Zoom

Sepin İnceer ile MINDFULNESS

* Mindfulness nedir, nereden çıkıp da bu kadar hayatımızın içine girdi? * Mindfulness ulvi bir şey midir? Kendi kendimize keşfetmemiz çok mu zor? * Kimler mindfulness’la ilgilenebilir, bu ilgi bizi nereye götürür, bize ne kazandırır?

Sepin İnceer ile MINDFULNESS
Sepin İnceer ile MINDFULNESS

Saat ve Yer

11 Jun 2021, 20:00

Zoom

Etkinlik Hakkında

Mindfulness’la Alakalı Hiç Bilinmeyen Gerçekler(!) Atölyesi düzenliyoruz!

Siz sorun, Sepin cevaplasın. 

Mesela:

* Mindfulness nedir, nereden çıkıp da bu kadar hayatımızın içine girdi?

* Mindfulness ulvi bir şey midir? Kendi kendimize keşfetmemiz çok mu zor?

* Kimler mindfulness’la ilgilenebilir, bu ilgi bizi nereye götürür, bize ne kazandırır?

* Mindfulness bize huzur mu verir, uyku düzeni mi sağlar, daha sakin birine mi dönüştürür?

* Yaş sınırı var mıdır? Çoluk çocuk hep beraber mindfulness’la meşgul olmak mümkün müdür?

Ya da Sepin’e sormak istediğiniz başka sorular. İlla mindfulness’la alakalı olmak zorunda değil tabii ki.

Ücret hakkında bilgilendirme:

Bu çalışmanın katılım bedeli  10 Pound -Yaklaşık 121 TL'dir. Sitemizde pound değeri üzerinden ilan edilmiş görünmektedir ancak bankanız bu ücreti sizden o günkü kur üzerinden TL olarak tahsil edecektir. 

Sepin hakkında:

Sepin İnceer, Üsküdar Amerikan Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme mezunu. Plymouth Üniversitesi, Dartington College of Arts'da Poetics of Imagination (Hayal Gücünün Poetiği) yüksek lisansına devam ediyor. İki çocuğu Ela ve Ali, kedileri Sussex ve köpekleri Alis ile Reşitpaşa, İstanbul'da yaşıyor.

Bir özel sermaye fonundaki yönetici ortak görevinden 2014’te ayrıldı. Hâlen kadın girişimciliğini destekleyen iki oluşumda yatırımcı. Fizyoloji ve sinir sistemi alanlarında uzmanlaştığı farklı protokoller çerçevesinde ve hikâyeler üzerinden, bilgelik, aşk, ölüm ve özgürlük gibi insan olmaya dair konularda grup ve yaş dinamiğine göre değişen çalışmalar yapıyor.

Ağıtların Tanrısı, Noa, Monark Kelebekleri ve Her Şey ve Noa, Kirpi ve Sarı adlı kitapların yazarı.

Sepin, her çalışmasında öğrencisi olduğu hocalardan, uygulayıcısı ve mentörü olduğu Organic Intelligence Protokolü’nden ve kendi hayatından paylaşım yapar. Sepin’in bire bir çalıştığı hocalar ve terapi sistemleri şunlardır:

- Hikâye, Müzik, Dağlar, Sular, Aşk, Ölüm, Yas

- Stephen Jenkinson

- Steven Hoskinson & Organic Intelligence Protokolü

- Kathy Kain: Somatik Dayanıklılık ve Regülasyon; Erken Travma

- Stephen Terrell: Gelişimsel Travma

- Erich Schiffmann: Yoga ve Meditasyon

Organic Intelligence® klinik protokolünün farklı eğitimlerinin uluslararası mentor ve moderatör ekibinde ve Organic Intelligence kurucusu Steven Hoskinson’la mentor ilişkisi çerçevesinde çalışıyor. Regülasyon, Somatik Dayanıklılık, Erken Yaş – Gelişimsel Dönem Travma alanlarında hocaları Stephen Terrell ve Kathy Kain’in geliştirdiği farklı protokollerde uzmanlaşıyor.

Die Wise ve Come of Age kitaplarının yazarı, aktivist, çiftçi Stephen Jenkinson’ın Kanada’daki okulu Orphan Wisdom’ın öğrencisi ve Jenkinson’ın Nights of Grief and Mystery turunun İstanbul bacağını organize ediyor.

Eline Snel’in kurduğu “Academy for Mindful Teaching – AMT”nin Türkiye Ortağı, AMT’nin 5 kişiden oluşan uluslarası eğitmen takımında. Eline Snel’in bütün profesyonel eğitimleri Türkiye’de Sepin İnceer tarafından verilmektedir.

Bilinçli Bebek, Çocuğunuza Kulak Verin ve Oyun Oynama Sanatı gibi önemli ebeveynlik kaynaklarının yazarı, gelişim psikoloğu Aletha Solter ile çalıştı ve Aletha Solter’in Aware Parenting Enstitüsü Eğitmenleri arasında.

Biletler

  • KATILIM

    £10.00
    +£0.25 service fee

Toplam

£0.00

Bu etkinliği paylaş

KULTURA-LOGO.png

Edebiyat - Kültür - Danışmanlık 

bottom of page