Mon, 10 May | Online atölye

Sepin İnceer ile Meditasyon ve Oryantasyon Atölyesi

*Meditasyonun günümüzdeki en önemli ayağı olan “Oryantasyon”u öğrenmek *Meditasyona travma açısından güvenli bir şekilde giriş yapmak *Polivagal Teori, Otonom Sinir Sistemi, Vagus Siniri ve Tarım Devrimi bağlamında Oryantasyon ve Meditasyon
Kayıt Kapalı
Sepin İnceer ile Meditasyon ve Oryantasyon Atölyesi

Saat ve Yer

10 May, 19:00
Online atölye

Etkinlik Hakkında

Meditasyon ve Oryantasyon

[Bu atölye, Sepin’in mentörlük ilişkisi çerçevesinde çalıştığı Organic Intelligence kurucusu Steven Hoskinson tarafından desteklenmektedir.]

İçinde yaşadığımız bu Antroposen döneminde, Doğa’dan kopuk ve yalnız şehir hayatında, oryantasyonu sekteye uğramış fizyolojilerin, yani bizlerin, binlerce sene önce yaşamış insanlar gibi rahatlıkla meditasyona oturabileceği bir yanılsama. Sepin, bu çalışmada, katılımcılara meditasyonun günümüzdeki en önemli ayağı olan “Oryantasyon”u, Stephen W. Porges’ın Polivagal Teorisi çerçevesinde, pratik yaparak ve teorisini anlatarak öğretecek.

Polivagal Teori, Otonom Sinir Sistemi, Vagus Siniri ve Tarım Devrimi bağlamında Oryantasyon ve Meditasyonu kapsayacak olan bu atölye, öğrencilerin, meditasyona, travma açısından güvenli bir şekilde giriş yapması amacıyla tasarlanmıştır.

Sepin hakkında:

Sepin İnceer, Üsküdar Amerikan Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme mezunu. Plymouth Üniversitesi, Dartington College of Arts'da Poetics of Imagination (Hayal Gücünün Poetiği) yüksek lisansına devam ediyor. İki çocuğu Ela ve Ali, kedileri Sussex ve köpekleri Alis ile Reşitpaşa, İstanbul'da yaşıyor.

Bir özel sermaye fonundaki yönetici ortak görevinden 2014’te ayrıldı. Hâlen kadın girişimciliğini destekleyen iki oluşumda yatırımcı. Fizyoloji ve sinir sistemi alanlarında uzmanlaştığı farklı protokoller çerçevesinde ve hikâyeler üzerinden, bilgelik, aşk, ölüm ve özgürlük gibi insan olmaya dair konularda grup ve yaş dinamiğine göre değişen çalışmalar yapıyor.

Ağıtların Tanrısı, Noa, Monark Kelebekleri ve Her Şey ve Noa, Kirpi ve Sarı adlı kitapların yazarı.

Sepin, her çalışmasında öğrencisi olduğu hocalardan, uygulayıcısı ve mentörü olduğu Organic Intelligence Protokolü’nden ve kendi hayatından paylaşım yapar. Sepin’in bire bir çalıştığı hocalar ve terapi sistemleri şunlardır:

- Hikâye, Müzik, Dağlar, Sular, Aşk, Ölüm, Yas

- Stephen Jenkinson

- Steven Hoskinson & Organic Intelligence Protokolü

- Kathy Kain: Somatik Dayanıklılık ve Regülasyon; Erken Travma

- Stephen Terrell: Gelişimsel Travma

- Erich Schiffmann: Yoga ve Meditasyon

Organic Intelligence® klinik protokolünün farklı eğitimlerinin uluslararası mentor ve moderatör ekibinde ve Organic Intelligence kurucusu Steven Hoskinson’la mentor ilişkisi çerçevesinde çalışıyor. Regülasyon, Somatik Dayanıklılık, Erken Yaş – Gelişimsel Dönem Travma alanlarında hocaları Stephen Terrell ve Kathy Kain’in geliştirdiği farklı protokollerde uzmanlaşıyor.

Die Wise ve Come of Age kitaplarının yazarı, aktivist, çiftçi Stephen Jenkinson’ın Kanada’daki okulu Orphan Wisdom’ın öğrencisi ve Jenkinson’ın Nights of Grief and Mystery turunun İstanbul bacağını organize ediyor.

Eline Snel’in kurduğu “Academy for Mindful Teaching – AMT”nin Türkiye Ortağı, AMT’nin 5 kişiden oluşan uluslarası eğitmen takımında. Eline Snel’in bütün profesyonel eğitimleri Türkiye’de Sepin İnceer tarafından verilmektedir.

Bilinçli Bebek, Çocuğunuza Kulak Verin ve Oyun Oynama Sanatı gibi önemli ebeveynlik kaynaklarının yazarı, gelişim psikoloğu Aletha Solter ile çalıştı ve Aletha Solter’in Aware Parenting Enstitüsü Eğitmenleri arasında.

Biletler
Fiyat
Adet
Toplam
 • KATILIM
  £20
  +£0.50 Hizmet Bedeli
  £20
  +£0.50 Hizmet Bedeli
  0
  £0
Toplam£0

Bu etkinliği paylaş

öykü, öykü atölyesi, roman, roman atölyesi, roman yazmak istiyorum, öykü yazmak istiyorum, öykü kitabı nasıl yayınlatılır, roman nasıl yayınlatılır, edebiyat, mindfulness, özşefkatli farkındalık, yayınevlerine nasıl başvurulur, İngilizce öğrenmek istiyorum, Fransızca öğrenmek istiyorum, İspanyolca öğrenmek istiyorum, Farsça öğrenmek istiyorum, Osmanlıca öğrenmek istiyorum, İbranice öğrenmek istiyorum, İbranice, İbrani dili, Modern İbranice, İbranice grameri, İbranice özel ders, İbranice kursu, İbranice sözlük, İbranice dilbilgisi, İngilizce, İngilizce grameri, İngilizce özel ders, İngilizce kursu, Fransızca, Fransızca özel ders, Fransızca kursu, Fransızca grameri, Fransız edebiyatı, İspanyolca, İspanyolca grameri, İspanyolca kursu, İspanyolca dersi, İspanyolca özel ders, Osmanlıca nasıl okunur, Osmanlıca öğrenmek zor mu, Osmanlıca özel ders, matbu Osmanlıca, osmanlca el yazısı, Osmanlıca kursu, kolay Osmanlıca, Osmanlıca çeviri, Osmanlıca eski eserler, Farsça, Farsça kursu, Fars edebiyatı, İran edebiyatı, farsça zor mu, farsça öğrenmek, farsça özel ders, iran sineması, iran kültürü, çeviri, her dilde çeviri, edebi çeviri, teknik çeviri, almanca, arapça, Arnavutça, kazakça, kürtçe, İtalyanca, İspanyolca, Ermenice, Rumence, Romence, Bulgarca, Makedonca, Hollandaca, Norveççe, İsveççe, Danca, Lehçe, Çekçe, Slovakça, Slovence, Portekizce, Flamanca, anlaşılmayan diller, nece olduğunu nasıl anlayabilirim, tapu sicili çeviri, Osmanlıca eski evrak çevirisi, kitabımı nasıl yayımlatırım, kitabımı nasıl yayınlatırım, yayınevi bulmak, metin düzeltme, kitap yazdım, editör bulmak, editör nasıl bulurum, İbranice tarihi eser, eski Tevrat, polisiye, polisiye edebiyat, ırmak zileli, elçin poyrazlar, oylum yılmaz, mahir Ünsal eriş, firuze engin, yazar koçu, metin danışmanlığı, yazar danışmanlığı