top of page

Sun, 08 Aug

|

ZOOM

Mahir Ünsal Eriş ile Öykü Yazma Atölyesi

Mahir Ünsal Eriş ile Öykü Yazma Atölyesi
Mahir Ünsal Eriş ile Öykü Yazma Atölyesi

Saat ve Yer

08 Aug 2021, 20:30

ZOOM

Etkinlik Hakkında

Öykü Yazma Atölyesi Program: Mahir Ünsal Eriş’in yürütücülüğünde gerçekleşecek bu atölye çalışmasında, öykünün bir edebi tür olarak yaratım süreci ele alınacak.Hikaye kurgulama biçimlerinden karakter yaratmaya, atmosfer kurmaktan diyalog yazımına öykünün edebi serüveni anlatılırken katılımcılara iki hafta boyunca yazı alıştırmaları yaptırılacak. Katılımcılar atölye boyunca yazı alıştırmalarının yanı sıra eş zamanlı olarak Türk ve dünya edebiyatının önemli öykücülerinden örnekler üzerinde çalışma imkanı bulacaklar.

Ders İçeriği

* Hikaye anlatmak: -Durum hikayesi/Olay hikayesi -Öyküyü diğer edebi türlerden ayıran temel özellikleri.

* Atmosfer oluşturmak: -Gören, hisseden, duyan, koklayan, tat alan öykü -Öyküde zaman/mekan ilişkisini kurmak

* Karakter yaratmak: -Öykü karakteri olmak, karakterin dili. -Kim anlatıyor? Yazar ve anlatıcı arasındaki ilişki.

* Öykünün Dili

Bu çalışma 8 ve 15 Ağustos Pazar günü TR saati ile 20.30 saatlerinde gerçekleşecektir.

Mahir Ünsal Eriş: Öykülerini topladığı Bangır Bangır Ferdi Çalıyor Evde adlı ilk kitabı 2012 yılında İletişim Yayınları’ndan çıktı. 2013 yılında çıkan Olduğu Kadar Güzeldik adlı ikinci öykü kitabı, 2014 yılında, 60. Sait Faik Öykü Armağanı’na layık görüldü. 2015 tarihinde kaleme aldığı ilk romanı Dünya Bu Kadar (İletişim Yayınları)’ın ardından Öbürküler (Kara Karga Yayınları) Diğerleri (Kara Karga Yayınları), Sarıyaz ve Kara Yarısı (Can Yayınları) adlı kitapları yayımlandı.

Genç yaşlardan beri çevirmenlik yapan Eriş, İspanyolca, İngilizce, Portekizce, Fransızca, İbranice gibi çeşitli dillerden çok sayıda kitap, makale ve öyküyü dilimize kazandırmıştır.

İlk olarak Gümüşlük Akademisi ve Mim Sanat bünyesinde dil ve edebiyat atölyeleri vermeye başlayan Eriş, online ve yüz yüze atölye çalışmalarına Kultura Litera bünyesinde devam etmektedir.

Biletler

  • KATILIM

    £22.00
    +£0.55 service fee
    Satış bitti

Toplam

£0.00

Bu etkinliği paylaş

KULTURA-LOGO.png

Edebiyat - Kültür - Danışmanlık 

bottom of page