top of page

Tue, 17 Nov

|

Zoom

Mahir Ünsal Eriş ile Öykü Yazma Atölyesi

*Hikayeleri bekledikleri yerden bulup çıkarmak! *Neden hikaye anlatmak isteriz?! *Bir edebi tür olarak öykü. *Öykü yazmanın incelikleri. Çağdaş Türkçe edebiyatın en sevilen yeni kuşak yazarlarından Mahir Ünsal Eriş ile Öykü Yazma Atölyesi 17 ve 24 Kasım tarihlerinde. İki oturum olarak gerçekleşecek

Mahir Ünsal Eriş ile Öykü Yazma Atölyesi
Mahir Ünsal Eriş ile Öykü Yazma Atölyesi

Saat ve Yer

17 Nov 2020, 16:00 – 18:00 GMT

Zoom

Etkinlik Hakkında

Öykü Yazma Atölyesi Program Mahir Ünsal Eriş’in yürütücülüğünde gerçekleşecek bu atölye çalışmasında, öykünün bir edebi tür olarak yaratım süreci ele alınacak.Hikaye kurgulama biçimlerinden karakter yaratmaya, atmosfer kurmaktan diyalog yazımına öykünün edebi serüveni anlatılırken katılımcılara iki hafta boyunca yazı alıştırmaları yaptırılacak. Katılımcılar atölye boyunca yazı alıştırmalarının yanı sıra eş zamanlı olarak Türk ve dünya edebiyatının önemli öykücülerinden örnekler üzerinde çalışma imkanı bulacaklar. Ders İçeriği * Hikaye anlatmak: -Durum hikayesi/Olay hikayesi -Öyküyü diğer edebi türlerden ayıran temel özellikleri. * Atmosfer oluşturmak: -Gören, hisseden, duyan, koklayan, tat alan öykü -Öyküde zaman/mekan ilişkisini kurmak * Karakter yaratmak: -Öykü karakteri olmak, karakterin dili. -Kim anlatıyor? Yazar ve anlatıcı arasındaki ilişki. * Öykünün Dili

Mahir Ünsal Eriş: Öykülerini topladığı Bangır Bangır Ferdi Çalıyor Evde adlı ilk kitabı 2012 yılında İletişim Yayınları’ndan çıktı. 2013 yılında çıkan Olduğu Kadar Güzeldik adlı ikinci öykü kitabı, 2014 yılında, 60. Sait Faik Öykü Armağanı’na layık görüldü. 2015 tarihinde kaleme aldığı ilk romanı Dünya Bu Kadar (İletişim Yayınları)’ın ardından Öbürküler (Kara Karga Yayınları) Diğerleri (Kara Karga Yayınları), Sarıyaz ve Kara Yarısı (Can Yayınları) adlı kitapları yayımlandı.

Genç yaşlardan beri çevirmenlik yapan Eriş, İspanyolca, İngilizce, Portekizce, Fransızca, İbranice gibi çeşitli dillerden çok sayıda kitap, makale ve öyküyü dilimize kazandırmıştır.

İlk olarak Gümüşlük Akademisi ve Mim Sanat bünyesinde dil ve edebiyat atölyeleri vermeye başlayan Eriş, online ve yüz yüze atölye çalışmalarına Kultura Litera bünyesinde devam etmektedir.

Biletler

  • Katılım

    £25.00
    +£0.63 service fee
    Satış bitti

Toplam

£0.00

Bu etkinliği paylaş

KULTURA-LOGO.png

Edebiyat - Kültür - Danışmanlık 

bottom of page