top of page

Sat, 08 Jan

|

Zoom

Mahir Ünsal Eriş ile Dil Nasıl Öğrenilir?

- Türkçe konuşanlar neden yabancı dil öğrenmekte zorlanıyor? - Dil öğrenmek neden gerekli? - Dil öğrenmenin en kullanışlı ve yararlı araçları nelerdir? - Konuşarak öğrenmek mi gramer öğrenmek mi? - Türkçe konuşanların en kolay öğrenebileceği diller nelerdir?

Mahir Ünsal Eriş ile Dil Nasıl Öğrenilir?
Mahir Ünsal Eriş ile Dil Nasıl Öğrenilir?

Saat ve Yer

08 Jan 2022, 21:00

Zoom

Etkinlik Hakkında

Mahir Ünsal Eriş ile Dil Nasıl Öğrenilir?

- Türkçe konuşanlar neden yabancı dil öğrenmekte zorlanıyor?

- Dil öğrenmek neden gerekli?

- Dil öğrenmenin en kullanışlı ve yararlı araçları nelerdir?

- Konuşarak öğrenmek mi gramer öğrenmek mi?

- Türkçe konuşanların en kolay öğrenebileceği diller nelerdir?

Konuştuğumuz dilden başka bir dili öğrenmek zamanımızın gerekliliklerinden biri.  Bazen iş için, bazen ailevi ya da özel sebeplerden bazen de bir kültüre, topluluğa merakımızdan dil öğrenmek istiyor ya da durumunda kalıyoruz. Bu aşamada bizi birçok zorluk bekliyor. Bizim konuştuğumuz dil, Türkçe, dünyanın yaygın dillerinden hem yapı hem de söz varlığı olarak çok farklı bir yerde duruyor. Bu nedenle de yabancı dilleri öğrenmeye çabalarken hemen herkesin başına gelen bazı sorunlar meydana geliyor. Telaffuzdan yeni kelime ve cümle yapıları öğrenmeye, yazma ve okuma becerileri geliştirmekten dinleme-anlamaya kadar birçok farklı alanda mücadele vermek gerekiyor.

Bu atölye çalışmasında, kendi dilimiz olan Türkçeye yakından bakacak, öğrenmek istediğimiz yabancı dille ilgili izlenecek metotları konuşacağız. Hangi dili öğrenmekte olduğunuz ya da öğrenmek istediğinizden bağımsız, dil öğrenmenin en kullanışlı araçları bir bir gözden geçirecek, kendimize en uygun araçları bulacağız.

Mahir Ünsal Eriş: Öykülerini topladığı Bangır Bangır Ferdi Çalıyor Evde adlı ilk kitabı 2012 yılında İletişim Yayınları’ndan çıktı. 2013 yılında çıkan Olduğu Kadar Güzeldik adlı ikinci öykü kitabı, 2014 yılında, 60. Sait Faik Öykü Armağanı’na layık görüldü. 2015 tarihinde kaleme aldığı ilk romanı Dünya Bu Kadar (İletişim Yayınları)’ın ardından Öbürküler (Kara Karga Yayınları), Diğerleri (Kara Karga Yayınları), Sarıyaz ve Kara Yarısı (Can Yayınları) adlı kitapları yayımlandı.

Genç yaşlardan beri çevirmenlik yapan Eriş, İspanyolca, İngilizce, Portekizce, Fransızca, İbranice gibi çeşitli dillerden çok sayıda kitap, makale ve öyküyü dilimize kazandırmıştır.

İlk olarak Gümüşlük Akademisi ve Mim Sanat bünyesinde dil ve edebiyat atölyeleri vermeye başlayan Eriş, online ve yüz yüze atölye çalışmalarına KulturaLitera bünyesinde devam etmektedir.

Biletler

  • Katılım

    £15.00
    +£0.38 service fee
    Satış bitti

Toplam

£0.00

Bu etkinliği paylaş

KULTURA-LOGO.png

Edebiyat - Kültür - Danışmanlık 

bottom of page