top of page

Wed, 27 Jul

|

zoom

KulturALiterA Kitap Kulübü Temmuz 2022 Buluşması

Şule Tüzül’ün moderatörlüğü ile Kitap Kulübü • Her ay bir kitap üzerine konuşuyoruz • Bu ay Kazuo Ishiguro’nun Beni Asla Bırakma isimli romanını okuyoruz • Kulübümüz herkese açık ve ÜCRETSİZ • 27 Temmuz’da ZOOM’da buluşuyoruz

KulturALiterA Kitap Kulübü Temmuz 2022 Buluşması
KulturALiterA Kitap Kulübü Temmuz 2022 Buluşması

Saat ve Yer

27 Jul 2022, 19:30

zoom

Etkinlik Hakkında

KulturALiterA Kitap Kulübü’ne davetlisiniz!

KulturALiterA Kitap Kulübü olarak Temmuz ayında 16’ıncı toplantımızı yapacağız. Kitabımız Kazuo Ishiguro’nun Beni Asla Bırakma isimli romanı.

2017’de Nobel Edebiyat Ödülü’nü alan Kazuo İshiguro’nun Beni Asla Bırakma’sı bilim kurgu olarak kabul ediliyor. Evet, ana kahramanları klonlanmış insanlar ve ana konu da bu insanların hikâyeleri olsa da Ishiguro bizi yine hepimizin kendinden bir parça bulacağı insanlık hallerinin ince ince işlenmiş kıyılarında gezdiriyor. Bir yanıyla muhteşem bir sevgi romanı, diğer yanıyla modern yaşamlarımıza acımasız bir ayna tutan kapitalizm eleştirisi. Her birimiz ne kadar özeliz? Ne kadar özgürüz? Farklılıklarımız ve aynılıklarımızla var oluşumuzu nasıl anlamlandırıyoruz?

Kazuo Ishiguro okurlarını, onun doyumsuz edebiyatını paylaşmaya davet ediyoruz.

KulturaLitera Kitap Kulübü herkese açık ve ÜCRETSİZ.

Kultura Litera Kitap Kulübü’nün bu toplantısı zoom üzerinden canlı olarak 27 Temmuz Çarşamba günü Türkiye saatiyle 19.30’da başlayacak. Tek yapmanız gereken ayın kitabını okumak ve sitemiz aracılığıyla kitap kulübümüze kaydolmak.

Yürütücü: Şule Tüzül

Kitaplar üzerine düşünür, yazar, konuşur. Başta Edebiyathaber, LiteraEdebiyat ve Altıüstükitap olmak üzere farklı mecralarda edebiyat ve kitaplar üzerine yazıyor. Edebiyathaber ve Videogren youtube sayfalarında, Altı Üstü Kitap Podcast programında ve fırsat bulduğu her yerde kitaplar üzerine konuşuyor.

Biletler

  • katılım

    £0.00
    Satış bitti

Toplam

£0.00

Bu etkinliği paylaş

KULTURA-LOGO.png

Edebiyat - Kültür - Danışmanlık 

bottom of page