top of page

Wed, 23 Feb

|

ZOOM

KulturALiterA Kitap Kulübü Şubat 2022 Buluşması

Şule Tüzül’ün moderatörlüğü ile Kitap Kulübü • Her ay bir kitap üzerine konuşuyoruz • Bu ay Şükran Yiğit’in Burası Radyo Şarampol isimli romanını okuyoruz • Kulübümüz herkese açık ve ÜCRETSİZ • 23 Şubat’ta ZOOM’da buluşuyoruz • Katılım için kayıt yaptırmayı unutmayınız: www.kulturalitera.com

KulturALiterA Kitap Kulübü Şubat 2022 Buluşması
KulturALiterA Kitap Kulübü Şubat 2022 Buluşması

Saat ve Yer

23 Feb 2022, 19:30

ZOOM

Etkinlik Hakkında

KulturALiterA Kitap Kulübü’ne davetlisiniz!

KulturALiterA Kitap Kulübü olarak Şubat ayında onuncu toplantımızı gerçekleştireceğiz. Her toplantıda çoğalıyoruz, katılımcılarımız diyor ki “iple çekiyoruz toplantıları”. Biz de öyle. Dünyanın bizi sarıp sarmalayan boğucu gündemlerinden sıyrılıp edebiyatın dinginliğine sığınıyoruz hep birlikte.

Şubat ayı kitabımız, Şükran Yiğit’in Burası Radyo Şarampol isimli romanı. 

“Hayatımız bölünmüştü bizim, hangi şehirde, hangi hayatta yaşarsak yaşayalım içimizde hep, sadece kendimizin girip dolaşabileceği, herkese yabancı bir şehir taşıyacaktık. ne zaman ki o şehrin pusulasını birisine vermek çok isteyecektik, işte o zaman ona aşk diyecektik.”

Burası Radyo Şarampol ile 14 yaşındaki Filiz’in Antalya Şarampol Mahallesi’nden Berlin Kreuzberg’e uzanan hikâyesine konuk ediyor okurlarını. Bu romanda her şey çok tanıdık, çünkü çok bizden. Romanı okurken Filiz’in hayat yolculuğunda kendi geçmişimize dair çok şey hatırlayacağız, gülümseyerek… Bir kent romanı Burası Radyo Şarampol. Aynı zamanda içinden şarkılar geçen bir aşk romanı. Aynı zamanda yaşadığımız coğrafyanın bireysel ve toplumsal romanı. Görünen o ki hem edebiyat hem müzik konuşacağız bu toplantımızda. Romanı okurken içinde geçen şarkıları spotifyda “Radyo Şarampol” isimli listeden dinleyebilirsiniz, tavsiye ederiz.

KulturaLitera Kitap Kulübü herkese açık ve ÜCRETSİZ.

Kultura Litera Kitap Kulübü’nün bu toplantısı zoom üzerinden canlı olarak 23 Şubat Çarşamba günü Türkiye saatiyle 19.30’da başlayacak. Tek yapmanız gereken ayın kitabını okumak ve sitemiz aracılığıyla kitap kulübümüze kaydolmak.

Yürütücü: Şule Tüzül

Kitaplar üzerine düşünür, yazar, konuşur. Başta Edebiyathaber, LiteraEdebiyat ve Altı Üstü Kitap olmak üzere farklı mecralarda edebiyat ve kitaplar üzerine yazıyor. Edebiyathaber ve Videogren youtube sayfalarında, Altı Üstü Kitap Podcast programında ve fırsat bulduğu her yerde kitaplar üzerine konuşuyor.

Biletler

  • KATILIM

    £0.00
    Satış bitti

Toplam

£0.00

Bu etkinliği paylaş

KULTURA-LOGO.png

Edebiyat - Kültür - Danışmanlık 

bottom of page