top of page

Wed, 26 Jan

|

ZOOM

KulturALiterA Kitap Kulübü Ocak 2022 Buluşması

Şule Tüzül’ün moderatörlüğü ile Kitap Kulübü • Her ay bir kitap üzerine konuşuyoruz • Bu ay Sine Ergün’ün Kopuk isimli romanını okuyoruz • Kulübümüz herkese açık ve ÜCRETSİZ • 26 Ocak’ta ZOOM’da buluşuyoruz • Katılım için kayıt yaptırmayı unutmayınız: www.kulturalitera.com

KulturALiterA Kitap Kulübü Ocak 2022 Buluşması
KulturALiterA Kitap Kulübü Ocak 2022 Buluşması

Saat ve Yer

26 Jan 2022, 19:30

ZOOM

Etkinlik Hakkında

KulturALiterA Kitap Kulübü’ne davetlisiniz!

KulturALiterA Kitap Kulübü olarak Ocak ayında onuncu toplantımızı gerçekleştireceğiz. 2022’ye yine harika bir kitapla giriş yapıyoruz.

Ocak ayı kitabımız, edebiyatımıza öyküleri ile giriş yapan genç yazarlarımızdan Sine Ergün’ün ilk romanı Kopuk.

“Gerçekten anımsamıyor olamazsınız, anımsamamayı tercih etmişsinizdir. Düşünmemişsinizdir. Ya zamanınız olmamıştır ya da bir nedenle düşünmekten kaçınmışsınızdır geçmişi. Bu bile yeterli değil. Geçmiş ha deyince olmaz. Ama anılar da öylece ortaya çıkmaz. Konuşmanız gerek. En azından düşünmeniz onları,” diyor kitabımızın kahramanlarından Z.

Sine Ergün, sade ve yalın dili, özgün üslubu ile çok katmanlı bir roman sunuyor bize. Kopuk, 78 sayfalık kısacık bir roman ama yoğunluğu ile kolay tüketmemize izin vermiyor. Geçmişle bağlantısını yitirmiş, bu bağlantıyı kurmak konusunda pek de emin olmayan bir kahramanın hikâyesi karşılıyor okuru. Unutmak ve anımsamak kavramlarının vicdanla, bireysel ve toplumsal kimliklerimizle olan ilişkisini odağına alarak ilerliyor roman. Kendini okurun yorumları ile yeniden ve yeniden var edecek, hayat gibi muallak, adı ile müsemma bir roman Kopuk. Bu nedenle Ocak toplantımızda neler konuşacağız merak içindeyiz, heyecanlıyız. Toplantımıza bekliyoruz Sine Ergün okurlarını…

KulturaLitera Kitap Kulübü herkese açık ve ÜCRETSİZ.

Kultura Litera Kitap Kulübü’nün bu toplantısı zoom üzerinden canlı olarak 26 Ocak Çarşamba günü Türkiye saatiyle 19.30’da başlayacak. Tek yapmanız gereken ayın kitabını okumak ve sitemiz aracılığıyla kitap kulübümüze kaydolmak.

Yürütücü: Şule Tüzül

Kitaplar üzerine düşünür, yazar, konuşur. Başta Edebiyathaber ve LiteraEdebiyat olmak üzere farklı mecralarda kitaplar üzerine yazıyor. Edebiyathaber ve Videogren youtube sayfalarında, Altı Üstü Kitap Podcast programında ve fırsat bulduğu her yerde kitaplar üzerine konuşuyor.

Biletler

  • KATILIM

    £0.00
    Satış bitti

Toplam

£0.00

Bu etkinliği paylaş

KULTURA-LOGO.png

Edebiyat - Kültür - Danışmanlık 

bottom of page