top of page

Wed, 25 May

|

zoom

KulturALiterA Kitap Kulübü Mayıs 2022 Buluşması

• Her ay bir kitap üzerine konuşuyoruz • Bu ay Mine Söğüt’ün Başkalarının Tanrısı isimli romanını okuyoruz • Kulübümüz herkese açık ve ÜCRETSİZ • 25 Mayıs’ta ZOOM’da buluşuyoruz

KulturALiterA Kitap Kulübü Mayıs 2022 Buluşması
KulturALiterA Kitap Kulübü Mayıs 2022 Buluşması

Saat ve Yer

25 May 2022, 19:30

zoom

Etkinlik Hakkında

KulturALiterA Kitap Kulübü’ne davetlisiniz!

KulturALiterA Kitap Kulübü olarak Mayıs ayında 14’ncü toplantımızı yapacağız. Kitabımız Mine Söğüt’ün son romanı Başkalarının Tanrısı.

“Ne doğumumuz ne ölümümüz ne de doğumla ölüm arasında can çekişerek sürdürdüğümüz hayatlar bize ait. Başkalarının isteklerinden doğuyor, başkalarının istediği gibi yaşıyor ve başkaları yüzünden ölüyoruz. Bizim sandığımız hayat bizim değil, bizim sandığımız beden bizim değil."

Başkalarının Tanrısı, alışkanlıklarımızı, kabullendiklerimizi, doğru bildiklerimizi, doğru diye öğretilenleri, inançlarımızı, bugüne kadar kurduğumuz tüm tanımları ters yüz ediyor. Başkalarının Tanrısı, edebiyat ve hayatın nasıl ayrılmaz bir bütün olduğunu, ancak birbirlerini besleyerek var olabileceklerinin, yalan ve gerçeğin ve yaşamı belirleyen tüm tanımların ancak bu birliktelikle anlamlarına kavuşabileceğinin altını bir kez daha çiziyor. Başkalarının Tanrısı’nın kahramanları yanından geçip gittiklerimiz. Benden uzak olsun, dediklerimiz. Kokularını duymamak için nefesimizi tutup, gözlerimizi kaçırdıklarımız. Bir avuç sokak insanı. Başkalarının Tanrısı onların hikâyesi değil, bizim hikâyemiz…

KulturaLitera Kitap Kulübü herkese açık ve ÜCRETSİZ.

Kultura Litera Kitap Kulübü’nün bu toplantısı zoom üzerinden canlı olarak 25 Mayıs Çarşamba günü Türkiye saatiyle 19.30’da başlayacak. Tek yapmanız gereken ayın kitabını okumak ve sitemiz aracılığıyla kitap kulübümüze kaydolmak.

Yürütücü: Şule Tüzül

Kitaplar üzerine düşünür, yazar, konuşur. Başta Edebiyathaber ve LiteraEdebiyat olmak üzere farklı mecralarda edebiyat ve kitaplar üzerine yazıyor. Edebiyathaber ve Videogren youtube sayfalarında, Altı Üstü Kitap Podcast programında ve fırsat bulduğu her yerde kitaplar üzerine konuşuyor.

Biletler

  • KATILIM

    £0.00
    Satış bitti

Toplam

£0.00

Bu etkinliği paylaş

KULTURA-LOGO.png

Edebiyat - Kültür - Danışmanlık 

bottom of page