top of page

Wed, 30 Mar

|

zoom

KulturALiterA Kitap Kulübü Mart 2022 Buluşması

Şule Tüzül’ün moderatörlüğü ile Kitap Kulübü • Her ay bir kitap üzerine konuşuyoruz • Bu ay Douglas Stuart’ın Shuggie Bain isimli romanını okuyoruz • Kulübümüz herkese açık ve ÜCRETSİZ • 30 Mart’ta ZOOM’da buluşuyoruz • Katılım için kayıt yaptırmayı unutmayınız

KulturALiterA Kitap Kulübü Mart 2022 Buluşması
KulturALiterA Kitap Kulübü Mart 2022 Buluşması

Saat ve Yer

30 Mar 2022, 19:30

zoom

Etkinlik Hakkında

KulturALiterA Kitap Kulübü’ne davetlisiniz!

KulturALiterA Kitap Kulübü olarak Mart ayında on ikinci toplantımızı gerçekleştireceğiz. Kulübümüzün bir yaşını doldurmasının mutluluk ve gururu içindeyiz. Bu nedenle bu toplantımız daha özel bizim için.

Mart ayı kitabımız, şu sıralar dünyada olduğu gibi Türkiye’de de okur sayısı hızla artan Douglas Stuart’ın Shuggie Bain isimli romanı.

Douglas Stuart’ın ilk romanı olan Shuggie Bain, 2020’de yayınlandığında başta “Booker” olmak üzere birçok ödül almış bir kitap. Bu kadar ilgi görmesinde otobiyografik bir roman olmasının etkisi büyük olsa da, eleştirmenler yoksulluk, aile, kimlik, sevgi ve umut kavramlarının toplumsal ve siyasal tarihi de içine alarak ustaca kurgulandığı görüşünde birleşiyorlar. Douglas Stuart, romanına dair şöyle diyor:

“Sighthill, Glasgow’da büyüdüm. Çocukluğum boyunca bağımlılıkla mücadele eden bekâr bir annenin eşcinsel oğluydum. Bu kitap bu şehre yazılmış bir aşk hikâyesidir.”

Yokluk içinde yalnız bir çocuk olmak yetmiyormuş gibi, annesinin sorunlarını ve toplum baskısını da sırtına yükleyerek yaşam ve var olma mücadelesi veren Shuggie Bain’in hikâyesini gelin birlikte konuşalım, paylaşalım.

KulturaLitera Kitap Kulübü herkese açık ve ÜCRETSİZ.

Kultura Litera Kitap Kulübü’nün bu toplantısı zoom üzerinden canlı olarak 30 Mart Çarşamba günü Türkiye saatiyle 19.30’da başlayacak. Tek yapmanız gereken ayın kitabını okumak ve sitemiz aracılığıyla kitap kulübümüze kaydolmak.

Yürütücü: Şule Tüzül

Kitaplar üzerine düşünür, yazar, konuşur. Başta Edebiyathaber, LiteraEdebiyat ve Altı Üstü Kitap olmak üzere farklı mecralarda edebiyat ve kitaplar üzerine yazıyor. Edebiyathaber ve Videogren youtube sayfalarında, Altı Üstü Kitap Podcast programında ve fırsat bulduğu her yerde kitaplar üzerine konuşuyor.

Biletler

  • KATILIM

    £0.00

Toplam

£0.00

Bu etkinliği paylaş

KULTURA-LOGO.png

Edebiyat - Kültür - Danışmanlık 

bottom of page