top of page

Wed, 24 Nov

|

zoom

KulturALiterA Kitap Kulübü Kasım Buluşması

• Her ay bir kitap üzerine konuşuyoruz • Bu ay Sema Kaygusuz’un Barbarın Kahkahası isimli romanını okuyoruz • Kulübümüz herkese açık ve ÜCRETSİZ • 24 Kasım’da ZOOM’da buluşuyoruz

KulturALiterA Kitap Kulübü Kasım Buluşması
KulturALiterA Kitap Kulübü Kasım Buluşması

Saat ve Yer

24 Nov 2021, 19:30

zoom

Etkinlik Hakkında

KulturALiterA Kitap Kulübü’ne davetlisiniz!

KulturALiterA Kitap Kulübü olarak Kasım ayında sekizinci toplantımızı yapacağız. İlk toplantımızdan beri bizi yalnız bırakmayan katılımcılarımız kadar her toplantıda aramıza yeni katılan edebiyatseverler ile birlikte keyifli ve nitelikli bir edebiyat yolculuğunun içinde bulduk kendimizi. Amacımız böyle bir yolculuktu açıkçası, KulturALiterA olarak çok mutluyuz, varlıkları ve paylaşımları ile bu yolculuğu var eden tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz.

Kasım ayı kitabımız Sema Kaygusuz’un Barbarın Kahkahasıisimli romanı.

“Görmeye alıştığı her şeyin hemen hemen iflas ettiği, yaltaklanmanın takdir, yılışmanın şefkat yerine konmadığı, yüzleşeyim derken yüzsüzleşenlerin rıza bulmadığı, hiçbir sahte özrü bağışlamanın helal olmadığı, haklı hissetmenin ucuz, sorumluluk duymanın paha biçilmez sayıldığı, sonu gelmez mutluluk diktatörlüğünde sapkınca peşinden koşulan heveslerin tutkuları alt edemediği, kısmetle baht arasında tepe sersemi gezinenlerin erişemediği, vakti gelmeyen bir dünyayı aramanın kahramanlık olduğu, mülkiyetçi arzuların atıl kaldığı yeni çağına geçmek üzere iskeleyi terk ederken, hiç bakmadı arkasına.”

Barbarın Kahkahası’nda bir motelin sıradan ve gündelik yaşantısına konuk olurken, bir bakmışız kendimizi bir ülkenin gerçekleri ile yüzleşirken buluveriyoruz. Bu nedenle bu motelde geçen her şey aslında çok tanıdık. Okur olarak bizi kitabın içine sürükleyen ve son satırına kadar heyecan ve merakımızı taze tutan ise, o harika dil ve üslubu ile, tüm olaylara bir de Sema Kaygusuz’un penceresinden bakabilmek. Sema Kaygusuz 2009 yılında kendisi ile yapılan bir söyleşide bir soruya şöyle yanıt vermiş:

“Açıkça söylüyorum: Ben bir okur için değil, okura yazıyorum. O bağlantı zaman içinde kurulacaktır. Zaman uzun ve derinlikli bir şey, şimdiden onu değerlendiremeyiz. İyimserler cehenneminde yaşayan biri olarak hiç özgüveni yitirmeden, kendi okuruma, bağlı olduğum sülaleye, içinde bulunduğum kabileye yazmaya devam ediyorum.” Biz de o kabileyi Kasım toplantımıza bekliyoruz.

KulturaLitera Kitap Kulübü herkese açık ve ÜCRETSİZ.

Kultura Litera Kitap Kulübü’nün bu toplantısı zoom üzerinden canlı olarak 24 Kasım Çarşamba günü Türkiye saatiyle 19.30’da başlayacak. Tek yapmanız gereken ayın kitabını okumak ve sitemiz aracılığıyla kitap kulübümüze kaydolmak.

Yürütücü: Şule Tüzül

İskenderun’da doğdu. İş hayatına devam ederken dergi ve gazetelerde fotoğraf ve edebiyat üzerine yazılar yazmaya başladı. 2013 yılından beri başta Edebiyathaber olmak üzere farklı mecralarda kitaplar üzerine yazıyor. Son bir yıldır Edebiyathaber’in youtube sayfasında ve Altı Üstü Podcast programında kitaplar üzerine konuşuyor.

Biletler

  • KATILIM

    £0.00
    Satış bitti

Toplam

£0.00

Bu etkinliği paylaş

KULTURA-LOGO.png

Edebiyat - Kültür - Danışmanlık 

bottom of page