top of page

Wed, 29 Dec

|

Zoom

KulturALiterA Kitap Kulübü Aralık 2021 Buluşması

Şule Tüzül’ün moderatörlüğü ile Kitap Kulübü • Her ay bir kitap üzerine konuşuyoruz • Bu ay Vigdis Hjorth’ün Miras isimli romanını okuyoruz • Kulübümüz herkese açık ve ÜCRETSİZ • 29 Aralık’ta ZOOM’da buluşuyoruz

KulturALiterA Kitap Kulübü Aralık 2021 Buluşması
KulturALiterA Kitap Kulübü Aralık 2021 Buluşması

Saat ve Yer

29 Dec 2021, 19:30

Zoom

Etkinlik Hakkında

KulturALiterA Kitap Kulübü’ne davetlisiniz!

KulturALiterA Kitap Kulübü olarak Aralık ayında dokuzuncu toplantımızı yapacağız. Bugüne kadar bizi yalnız bırakmayan tüm katılımcılarımıza teşekkürler, sayenizde her toplantıyla daha kalabalık bir aile oluyor, hem verimli hem keyifli harika sohbetlere imza atıyoruz.

Aralık ayı kitabımız Norveçli yazar Vigdis Hjorth’ün Türkçede yayınlanan ilk kitabı Miras isimli romanı. Gerçek olaylara dayanan özkurmaca bir eser olmasının yanı sıra bir aile travmasının adım adım ortaya çıkarıldığı ve irdelendiği, kadına yönelik şiddetin anlatıldığı bir hikâye olması nedeniyle olsa gerek, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de okur sayısı her gün artan roman, bu yılın Mart ayında yayınlanmasının ardından dört baskı yaptı. Bireysel bir hikâyeyi temel almasına rağmen aynı zamanda dünyanın en medeni ülkelerinden Norveç’in devlet ve toplum yapısına, dünya genelinde uygulanan yanlış politikalarla şiddetin normalleştirilmesine eleştiri getiren bir roman.

Önemli bir hikayesi olan ama kimsenin dinlemek istemediği birinin sesi nasıldır? Vigdis Hjorth, romanının bu soruya cevap aramak üzere yazıldığını söylüyor.

Kitabın arka kapak yazısında ise “İnsan ailesini seçemez ama hikâyesini anlatmayı seçebilir,” cümlesi yer alıyor. Biz de Vigdis Hjorth’ün aradığı sesin peşine düşüp, onun hikayesinden yola çıkıp, aile ve şiddet kavramlarını masaya yatırdığımız bir edebiyat sohbeti yapmayı planlıyoruz. Bekleriz…

KulturaLitera Kitap Kulübü herkese açık ve ÜCRETSİZ.

Kultura Litera Kitap Kulübü’nün bu toplantısı zoom üzerinden canlı olarak 29 Aralık Çarşamba günü Türkiye saatiyle 19.30’da başlayacak. Tek yapmanız gereken ayın kitabını okumak ve sitemiz aracılığıyla kitap kulübümüze kaydolmak.

Yürütücü: Şule Tüzül

İskenderun’da doğdu. İş hayatına devam ederken dergi ve gazetelerde fotoğraf ve edebiyat üzerine yazılar yazmaya başladı. 2013 yılından beri başta Edebiyathaber olmak üzere farklı mecralarda kitaplar üzerine yazıyor. Son bir yıldır Edebiyathaber’in youtube sayfasında ve Altı Üstü Podcast programında kitaplar üzerine konuşuyor.

Biletler

  • KATILIM

    £0.00

Toplam

£0.00

Bu etkinliği paylaş

KULTURA-LOGO.png

Edebiyat - Kültür - Danışmanlık 

bottom of page