top of page

Wed, 31 Aug

|

ZOOM

KulturALiterA Kitap Kulübü Ağustos 2022 Buluşması

Şule Tüzül’ün moderatörlüğü ile Kitap Kulübü • Her ay bir kitap üzerine konuşuyoruz • Bu ay Sait Faik Abasıyanık’ın Lüzumsuz Adam isimli öykü kitabını okuyoruz • Kulübümüz herkese açık ve ÜCRETSİZ • 31 Ağustos’ta ZOOM’da buluşuyoruz

KulturALiterA Kitap Kulübü Ağustos 2022 Buluşması
KulturALiterA Kitap Kulübü Ağustos 2022 Buluşması

Saat ve Yer

31 Aug 2022, 17:30

ZOOM

Etkinlik Hakkında

KulturALiterA Kitap Kulübü’ne davetlisiniz!

KulturALiterA Kitap Kulübü olarak ağustos ayında 17’ıncı toplantımızı yapacağız. Kitabımız Çağdaş Türk edebiyatının biricik öykücülerinden Sait Faik Abasıyanık’ın Lüzumsuz Adam isimli kitabı.

"Her insandan korkuyorum. Kimdir bu sokakları dolduran adamlar? Bu koca şehir, ne kadar birbirine yabancı insanlarla dolu. Sevişemeyecek olduktan sonra neden insanlar böyle birbiri içine giren şehirler yapmışlar? Aklım ermiyor. Birbirini küçük görmeye, boğazlaşmaya, kandırmaya mı? nasıl birbirinden bu kadar ayrı, birbirini bu kadar tanımayan insanlar bir şehirde yaşıyor?"

O yazmasaydı delirecekti. Ya biz? Hangimiz onun öykülerinin dünyasında yaşamayı hayal etmedik ki? Hangimiz o öykülerden taşan katıksız sevginin ve şefkatin özlemini çekmedik ki? Ne yaparsak yapalım, ah onun öykülerine benzese, diye iç geçirmedik mi? Bir sohbette Sait Faik adı geçmeyegörsün, herkes bir yürek olup içlerinde bir sıcaklık hissetmez mi? Yine çok heyecanlıyız bu toplantı için. Lüzumsuz Adam onun en özel kitaplarından biri. Lüzumsuz Adam’ın öykülerinden yola çıkıp Sait Faik dünyasını konuşacağız.

KulturaLitera Kitap Kulübü herkese açık ve ÜCRETSİZ. 

İsteyen katılımcılarımız kitap kulübüne yine kayıt bölümünden bağış da yapabilirler.  

Kultura Litera Kitap Kulübü’nün bu toplantısı zoom üzerinden canlı olarak 31 Ağustos Çarşamba günü Türkiye saatiyle 19.30’da başlayacak. Tek yapmanız gereken ayın kitabını okumak ve sitemiz aracılığıyla kitap kulübümüze kaydolmak.

Kayıtla ilgili önemli not:

Etkinliğimize kayıt olurken açılan sayfada  pound para birimi değerinde bir ücret bölümü göreceksiniz, ücretsiz katılmak için oraya sadece 0 yazmanız yeterli. Ancak kitap kulübümüze bir bağış yapmak isterseniz (istediğiniz rakamı seçebilirsiniz) sizin yazdığınız rakama göre bankanızdan o günün kurundan TL olarak otomatik çekim yapılacaktır. Yaptığınız bağışlar KulturaLitera Kitap Kulübü'nün devamlılığını sağlamaya ve site üzerinden yapılan kayıtlar için KulturaLitera olarak ödediğimiz mecburi sabit ücrete destek olacaktır.  Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederiz. 

Yürütücü: Şule Tüzül

Kitaplar üzerine düşünür, yazar, konuşur. Başta Edebiyathaber, LiteraEdebiyat ve Altıüstükitap olmak üzere farklı mecralarda edebiyat ve kitaplar üzerine yazıyor. Edebiyathaber ve Videogren youtube sayfalarında, Altı Üstü Kitap Podcast programında ve fırsat bulduğu her yerde kitaplar üzerine konuşuyor.

Biletler

  • KATILIM

    Tutarı kendin seç
    +Hizmet bedeli
    Satış bitti

Toplam

£0.00

Bu etkinliği paylaş

KULTURA-LOGO.png

Edebiyat - Kültür - Danışmanlık 

bottom of page