top of page

Thu, 22 Jul

|

online edebiyat

KulturALiterA Kitap Kulübü

Şule Tüzül’ün moderatörlüğü ile Kitap Kulübü · Her ay bir kitap üzerine konuşuyoruz · Bu ay Ayfer Tunç’un Bir Deliler Evinin Yalan Yanlış Anlatılan Kısa Tarihi isimli romanını okuyoruz · Kulübümüz herkese açık ve ÜCRETSİZ · 22 Temmuz’da ZOOM’da buluşuyoruz · Katılım için kayıt yaptırmayı unutmayınız

KulturALiterA Kitap Kulübü
KulturALiterA Kitap Kulübü

Saat ve Yer

22 Jul 2021, 19:30

online edebiyat

Etkinlik Hakkında

KulturALiterA Kitap Kulübü’ne davetlisiniz!

Kendisini edebiyatsever bir edebiyat emekçisi olarak tanımlayan, birçok mecrada edebiyat yazıları ve konuşmaları ile tanıdığımız Şule Tüzül’ün yürütücülüğünde her ay bir kitap okuyup üzerinde konuşuyoruz. Kitap kulübümüzün Temmuz ayı kitabı ise Türk Edebiyatı’nın çağdaş yazarlarından Ayfer Tunç’un Bir Deliler Evinin Yalan Yanlış Anlatılan Kısa Tarihi.

Karadeniz’in küçük bir kentinde sırtını denize dönmüş bir akıl hastanesini kendisine temel alıp onlarca karakterin karmaşık, eğlenceli, sıra dışı ve çılgınca ilişkileri ile ilmik ilmik örülen bir roman. Ayfer Tunç, bu kitabı için, “Onlarca karakterin birbiriyle ilişki ağını kurmak için pek çok defterle çalışmam gerekti”, diyor. “Bir akıl hastanesi anlatayım diye başladım, kısa sürede Türkiye’nin kendisi oldu”, diyor. Bu ilişkiler ağı bizi coğrafi katmanları değil insanların, yaşamların, tarihin ve siyasetin katmanlarını gösteren bir Türkiye haritasında dolaştıracak. KültürALiterA olarak bu yolculuğu birlikte yapmaya davet ediyoruz sizi.

KulturaLitera Kitap Kulübü herkese açık ve ÜCRETSİZ.

Kultura Litera Kitap Kulübü’nün bu toplantısı zoom üzerinden canlı olarak 22 Temmuz Perşembe günü Türkiye saatiyle 19.30’da başlayacak. Tek yapmanız gereken ayın kitabını okumak ve sitemiz aracılığıyla kitap kulübümüze kaydolmak.

Şule Tüzül:

1970 yılında İskenderun’da doğdu. 1994 yılında ODTÜ İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 2014 yılına kadar özel bir kurumda ithalat ihracat, bilgi sistemleri ve lojistik alanlarında çalıştı. İş hayatına devam ederken dergi ve gazetelerde fotoğraf ve edebiyat üzerine yazılar yazmaya başladı. 2013 yılından beri başta Edebiyathaber olmak üzere farklı mecralarda kitaplar üzerine yazıyor. Son bir yıldır da Edebiyathaber’in youtube sayfasında kitaplar üzerine konuşuyor.

Biletler

  • KATILIM

    £0.00
    Satış bitti

Toplam

£0.00

Bu etkinliği paylaş

KULTURA-LOGO.png

Edebiyat - Kültür - Danışmanlık 

bottom of page