top of page

Wed, 29 Nov

|

zoom

KulturALiterA Kitap Kulübü 2023 Kasım Buluşması

Şule Tüzül’ün moderatörlüğü ile Kitap Kulübü • Her ay bir kitap üzerine konuşuyoruz • Bu ay William Trevor’un Son Öyküler isimli kitabını okuyoruz • Kulübümüz herkese açık ve ÜCRETSİZ • 27 Aralık’ta ZOOM’da buluşuyoruz

KulturALiterA Kitap Kulübü 2023 Kasım Buluşması
KulturALiterA Kitap Kulübü 2023 Kasım Buluşması

Saat ve Yer

29 Nov 2023, 19:30

zoom

Etkinlik Hakkında

KulturALiterA Kitap Kulübü’ne davetlisiniz!

KulturALiterA Kitap Kulübü olarak Kasım ayında 30’uncu toplantımızı yapacağız. Bu ayın kitabı, İrlandalı yazar William Trevor’un ölümünün ardından yayımlanan ve daha önce gün yüzüne çıkmamış öykülerini içeren Son Öyküler isimli kitabı.

"Cesaret, var olan o eften püften şeye belki biraz çekicilik katabilirdi, ama karşındaki, kişi bilmek, öğrenmek istemediği zaman cesaret gülünçtür.”

Öykü okumayı özlemiştik. Ağustos ayında Yüz Kitap tarafımdan yayınlanan William Trevor’un Son Öyküler kitabı imdadımıza yetişti. Öykünün de edebiyatın da tadına varacağımız harika öyküleri konuşmaya davet ediyoruz bu ay sizi. Trevor çok tanıdık meseleleri konu ediniyor öykülerinde: Hüzün, yalnızlık, ölüm, özlem, çaresizlik, ilişkiler… Ama işte öyle bir kurgu ve dille bunu yapıyor ki öykülerinin dünyasına ilk cümleden çekiyor okurunu. Bu öykülerin tılsımı, gerçeği okura sunuş şeklinde. “Gerçek infilak etmelidir,” demiş yazarımız. Zorlu bir yolculuk bekliyor bizi bu öykülerde. Flu öyküler. Sonuca ulaşmayan, açık kalan, muğlak, okuru sorularla baş başa bırakan öyküler. Ama artık biz zorlu yolculukları seven ve üstesinden harika bir şekilde gelen bir kulüp değil miyiz? William amca sağ olsun; bize konuşacak çok şey bırakmış öykülerde.

KulturaLitera Kitap Kulübü herkese açık ve ÜCRETSİZ. İsteyen katılımcılarımız kitap kulübüne kayıt bölümünden bağış yaparlarsa çok memnun oluruz tabii.

Kultura Litera Kitap Kulübü’nün bu toplantısı zoom üzerinden canlı olarak 29 Kasım Çarşamba günü Türkiye saatiyle 19.30’da başlayacak. Tek yapmanız gereken ayın kitabını okumak ve sitemiz aracılığıyla kitap kulübümüze kaydolmak.

Kayıtla ilgili önemli not:

Etkinliğimize kaydolurken açılan sayfada pound para birimi değerinde bir ücret bölümü göreceksiniz, ücretsiz katılmak için oraya sadece 0 yazmanız yeterli. Ancak kitap kulübümüze bir bağış yapmak isterseniz (istediğiniz rakamı seçebilirsiniz) sizin yazdığınız rakama göre bankanızdan o günün kurundan TL olarak otomatik çekim yapılacaktır. Yaptığınız bağışlar KulturaLitera Kitap Kulübü'nün devamlılığını sağlamaya ve site üzerinden yapılan kayıtlar için KulturaLitera olarak ödediğimiz mecburi sabit ücrete destek olacaktır.  Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.

Yürütücü: Şule Tüzül

Kitaplar üzerine düşünür, yazar, konuşur. Başta Edebiyathaber, LiteraEdebiyat ve Altıüstükitap olmak üzere farklı mecralarda edebiyat ve kitaplar üzerine yazıyor. Edebiyathaber ve Videogren youtube sayfalarında, Altı Üstü Kitap Podcast programında ve fırsat bulduğu her yerde kitaplar üzerine konuşuyor.

Biletler

  • katılım

    Tutarı kendin seç
    +Hizmet bedeli
    Satış bitti

Toplam

£0.00

Bu etkinliği paylaş

KULTURA-LOGO.png

Edebiyat - Kültür - Danışmanlık 

bottom of page