top of page

Wed, 28 Jun

|

zoom

KulturALiterA Kitap Kulübü 2023 Haziran Buluşması

KulturALiterA Kitap Kulübü 2023 Haziran Buluşması
KulturALiterA Kitap Kulübü 2023 Haziran Buluşması

Saat ve Yer

28 Jun 2023, 17:30

zoom

Etkinlik Hakkında

KulturALiterA Kitap Kulübü’ne davetlisiniz!

KulturALiterA Kitap Kulübü olarak Haziran ayında 25’inci toplantımızı yapacağız. Haziran kitabımız Ayfer Tunç’un henüz raflarda yerini alan son romanı Kuru Kız.

"Birine bir iyilik yaptıktan sonra kendini üstün hissetmenin verdiği bu doygunluk olmasa kimsenin kimseye iyilik yapacağı yoktu aslında. Merhametin özü kötücüldü, bu yüzden maraz doğuruyordu. Ama kibrin de sanıldığı kadar güçlü bir duygu olmadığı kanısındaydı. Çıkar kaygısına çabuk yenildiğini görünce anlamıştı bunu. Çıkar kaygısı ve kötücüllük kibri yeniyordu. Sarsılmaz olan kötücüllüktü, bazı insanların mayasında olan şey.”

Ayfer Tunç tüm zamanların mağdurları üzerine yazmış Kuru Kız’ı. Ana kahramanımız Kuru Kız, Anadolu’nun küçük bir kasabasından çıkıp dünyanın sonundaki şehir Ushuaia’ya gider ve orada yaşamaya başlar. İnsana ait açmazlar, zaaflar coğrafya değiştiğinde değişmiyor. Kuru Kız, nereye giderse gitsin, öteki olmanın ağırlığını taşıyor. Temel meselemiz kadının bugün toplumdaki yeri. Toplum, aile, iyilik, merhamet, ahlak romanın sorguladığı, eleştirdiği başlıca konular. Ayfer Tunç, bu romanı için “en umutlu, hatta tek umutlu romanım olduğunu söylerseniz itiraz etmem,” diyor.

KulturaLitera Kitap Kulübü herkese açık ve ÜCRETSİZ. İsteyen katılımcılarımız kitap kulübüne yine kayıt bölümünden bağış da yapabilirler.

Kultura Litera Kitap Kulübü’nün bu toplantısı zoom üzerinden canlı olarak 28 Haziran Çarşamba günü Türkiye saatiyle 19.30’da başlayacak. Tek yapmanız gereken ayın kitabını okumak ve sitemiz aracılığıyla kitap kulübümüze kaydolmak.

Kayıtla ilgili önemli not:

Etkinliğimize kaydolurken açılan sayfada pound para birimi değerinde bir ücret bölümü göreceksiniz, ücretsiz katılmak için oraya sadece 0 yazmanız yeterli. Ancak kitap kulübümüze bir bağış yapmak isterseniz (istediğiniz rakamı seçebilirsiniz) sizin yazdığınız rakama göre bankanızdan o günün kurundan TL olarak otomatik çekim yapılacaktır. Yaptığınız bağışlar KulturaLitera Kitap Kulübü'nün devamlılığını sağlamaya ve site üzerinden yapılan kayıtlar için KulturaLitera olarak ödediğimiz mecburi sabit ücrete destek olacaktır.  Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.

Yürütücü: Şule Tüzül

Kitaplar üzerine düşünür, yazar, konuşur. Başta Edebiyathaber, LiteraEdebiyat ve Altıüstükitap olmak üzere farklı mecralarda edebiyat ve kitaplar üzerine yazıyor. Edebiyathaber ve Videogren youtube sayfalarında, Altı Üstü Kitap Podcast programında ve fırsat bulduğu her yerde kitaplar üzerine konuşuyor.

Biletler

  • KATILIM

    Tutarı kendin seç
    +Hizmet bedeli

Toplam

£0.00

Bu etkinliği paylaş

KULTURA-LOGO.png

Edebiyat - Kültür - Danışmanlık 

bottom of page