top of page

Wed, 30 Jun

|

zoom

KulturALiterA Kitap Kulübü

KulturALiterA Kitap Kulübü’ne davetlisiniz! Şule Tüzül’ün moderatörlüğü ile Kitap Kulübümüz: · Her ay buluşup bir kitap üzerine konuşuyoruz · Bu ay Ahmet Hamdi Tanpınar’ın Huzur romanını okuyoruz · Kulübümüz herkese açık ve ÜCRETSİZ · 30 Haziran’da ZOOM’da buluşuyoruz

KulturALiterA Kitap Kulübü
KulturALiterA Kitap Kulübü

Saat ve Yer

30 Jun 2021, 19:30

zoom

Etkinlik Hakkında

KulturALiterA Kitap Kulübü’ne davetlisiniz!

Edebiyat eleştirmeni Şule Tüzül’ün yürütücülüğünde her ay bir kitap okuyup üzerinde konuşuyoruz. Kitap kulübümüzün Haziran ayı kitabı ise Türk Edebiyatı’nın biricik yazarlarından Ahmet Hamdi Tanpınar’ın ilk romanı Huzur.

“Ona göre insan ruhunun en az tahammül edebildiği şey, -belki daha ötesi olmadığı, kendimize mühlet vermeden yaşamağa mecbur olduğumuz için olacak- saadettir. Istırabın içinden geçeriz. Tıpkı çalılık, taşlık bir yolda yürür, bir bataktan kurtulmağa çalışır gibi ondan sıyrılmağa çalışırız. Fakat saadeti bir yük gibi taşırız ve bir gün farkında olmadan yolun bir ucunda, bir köşeye bırakıveririz.”

Adı Huzur olmasına rağmen huzursuzluğun romanını okuyacağız… Bir aşk romanı olmasına rağmen aşkın imkansızlığını okuyacağız… Yaşamın insana sundukları kadar zamanın, kültürün, insan kalbinin ve ruhunun kayboluşunu okuyacağız Ahmet Hamdi Tanpınar’ın o harika kaleminden. Tanpınar’ı çok seviyoruz ama eleştireceğiz de. Bir İstanbul romanının içinden geçip, edebiyatın bize sundukları ile dünü bugünü yarını konuşmayı planlıyoruz…  Tanpınar ve Huzur’u bugüne kadar okumamış olanları tanışmaya, okuyanları hatırlamaya, iflah olmaz Tanpınar hayranlarını Tanpınar sevdalarını bizimle paylaşmaya davet ediyoruz.

KulturaLitera Kitap Kulübü herkese açık ve ÜCRETSİZ.

Kultura Litera Kitap Kulübü’nün bu toplantısı zoom üzerinden canlı olarak 30 Haziran Çarşamba günü Türkiye saatiyle 19.30’da başlayacak. Tek yapmanız gereken ayın kitabını okumak ve sitemiz aracılığıyla kitap kulübümüze kaydolmak.

Şule Tüzül:

1970 yılında İskenderun’da doğdu. 1994 yılında ODTÜ İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 2014 yılına kadar özel bir kurumda ithalat ihracat, bilgi sistemleri ve lojistik alanlarında çalıştı. İş hayatına devam ederken dergi ve gazetelerde fotoğraf ve edebiyat üzerine yazılar yazmaya başladı. 2013 yılından beri düzenli olarak Edebiyathaber’de kitaplar üzerine yazıyor. Son bir yıldır da Edebiyathaber’in youtube sayfasında kitaplar üzerine konuşuyor.

Biletler

  • KATILIM

    £0.00
    Satış bitti

Toplam

£0.00

Bu etkinliği paylaş

KULTURA-LOGO.png

Edebiyat - Kültür - Danışmanlık 

bottom of page