Wed, 30 Jun | zoom

KulturALiterA Kitap Kulübü

KulturALiterA Kitap Kulübü’ne davetlisiniz! Şule Tüzül’ün moderatörlüğü ile Kitap Kulübümüz: · Her ay buluşup bir kitap üzerine konuşuyoruz · Bu ay Ahmet Hamdi Tanpınar’ın Huzur romanını okuyoruz · Kulübümüz herkese açık ve ÜCRETSİZ · 30 Haziran’da ZOOM’da buluşuyoruz
Kayıt Kapalı
KulturALiterA Kitap Kulübü

Saat ve Yer

30 Jun, 19:30
zoom

Etkinlik Hakkında

KulturALiterA Kitap Kulübü’ne davetlisiniz!

Edebiyat eleştirmeni Şule Tüzül’ün yürütücülüğünde her ay bir kitap okuyup üzerinde konuşuyoruz. Kitap kulübümüzün Haziran ayı kitabı ise Türk Edebiyatı’nın biricik yazarlarından Ahmet Hamdi Tanpınar’ın ilk romanı Huzur.

“Ona göre insan ruhunun en az tahammül edebildiği şey, -belki daha ötesi olmadığı, kendimize mühlet vermeden yaşamağa mecbur olduğumuz için olacak- saadettir. Istırabın içinden geçeriz. Tıpkı çalılık, taşlık bir yolda yürür, bir bataktan kurtulmağa çalışır gibi ondan sıyrılmağa çalışırız. Fakat saadeti bir yük gibi taşırız ve bir gün farkında olmadan yolun bir ucunda, bir köşeye bırakıveririz.”

Adı Huzur olmasına rağmen huzursuzluğun romanını okuyacağız… Bir aşk romanı olmasına rağmen aşkın imkansızlığını okuyacağız… Yaşamın insana sundukları kadar zamanın, kültürün, insan kalbinin ve ruhunun kayboluşunu okuyacağız Ahmet Hamdi Tanpınar’ın o harika kaleminden. Tanpınar’ı çok seviyoruz ama eleştireceğiz de. Bir İstanbul romanının içinden geçip, edebiyatın bize sundukları ile dünü bugünü yarını konuşmayı planlıyoruz…  Tanpınar ve Huzur’u bugüne kadar okumamış olanları tanışmaya, okuyanları hatırlamaya, iflah olmaz Tanpınar hayranlarını Tanpınar sevdalarını bizimle paylaşmaya davet ediyoruz.

KulturaLitera Kitap Kulübü herkese açık ve ÜCRETSİZ.

Kultura Litera Kitap Kulübü’nün bu toplantısı zoom üzerinden canlı olarak 30 Haziran Çarşamba günü Türkiye saatiyle 19.30’da başlayacak. Tek yapmanız gereken ayın kitabını okumak ve sitemiz aracılığıyla kitap kulübümüze kaydolmak.

Şule Tüzül:

1970 yılında İskenderun’da doğdu. 1994 yılında ODTÜ İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 2014 yılına kadar özel bir kurumda ithalat ihracat, bilgi sistemleri ve lojistik alanlarında çalıştı. İş hayatına devam ederken dergi ve gazetelerde fotoğraf ve edebiyat üzerine yazılar yazmaya başladı. 2013 yılından beri düzenli olarak Edebiyathaber’de kitaplar üzerine yazıyor. Son bir yıldır da Edebiyathaber’in youtube sayfasında kitaplar üzerine konuşuyor.

Biletler
Fiyat
Adet
Toplam
  • KATILIM
    £0
    £0
    0
    £0
Toplam£0

Bu etkinliği paylaş

öykü, öykü atölyesi, roman, roman atölyesi, roman yazmak istiyorum, öykü yazmak istiyorum, öykü kitabı nasıl yayınlatılır, roman nasıl yayınlatılır, edebiyat, mindfulness, özşefkatli farkındalık, yayınevlerine nasıl başvurulur, İngilizce öğrenmek istiyorum, Fransızca öğrenmek istiyorum, İspanyolca öğrenmek istiyorum, Farsça öğrenmek istiyorum, Osmanlıca öğrenmek istiyorum, İbranice öğrenmek istiyorum, İbranice, İbrani dili, Modern İbranice, İbranice grameri, İbranice özel ders, İbranice kursu, İbranice sözlük, İbranice dilbilgisi, İngilizce, İngilizce grameri, İngilizce özel ders, İngilizce kursu, Fransızca, Fransızca özel ders, Fransızca kursu, Fransızca grameri, Fransız edebiyatı, İspanyolca, İspanyolca grameri, İspanyolca kursu, İspanyolca dersi, İspanyolca özel ders, Osmanlıca nasıl okunur, Osmanlıca öğrenmek zor mu, Osmanlıca özel ders, matbu Osmanlıca, osmanlca el yazısı, Osmanlıca kursu, kolay Osmanlıca, Osmanlıca çeviri, Osmanlıca eski eserler, Farsça, Farsça kursu, Fars edebiyatı, İran edebiyatı, farsça zor mu, farsça öğrenmek, farsça özel ders, iran sineması, iran kültürü, çeviri, her dilde çeviri, edebi çeviri, teknik çeviri, almanca, arapça, Arnavutça, kazakça, kürtçe, İtalyanca, İspanyolca, Ermenice, Rumence, Romence, Bulgarca, Makedonca, Hollandaca, Norveççe, İsveççe, Danca, Lehçe, Çekçe, Slovakça, Slovence, Portekizce, Flamanca, anlaşılmayan diller, nece olduğunu nasıl anlayabilirim, tapu sicili çeviri, Osmanlıca eski evrak çevirisi, kitabımı nasıl yayımlatırım, kitabımı nasıl yayınlatırım, yayınevi bulmak, metin düzeltme, kitap yazdım, editör bulmak, editör nasıl bulurum, İbranice tarihi eser, eski Tevrat, polisiye, polisiye edebiyat, ırmak zileli, elçin poyrazlar, oylum yılmaz, mahir Ünsal eriş, firuze engin, yazar koçu, metin danışmanlığı, yazar danışmanlığı