top of page

Wed, 02 Jun

|

online kitap kulübü

KulturALiterA Kitap Kulübü

Kitap kulübümüzün Haziran ayı kitabı Ingeborg Bachmann’ın klasikler arasına katılan romanı Malina.

KulturALiterA Kitap Kulübü
KulturALiterA Kitap Kulübü

Saat ve Yer

02 Jun 2021, 19:30

online kitap kulübü

Etkinlik Hakkında

KulturALiterA Kitap Kulübü’ne davetlisiniz!

Edebiyat eleştirmeni Şule Tüzül’ün yürütücülüğünde her ay bir kitap okuyup üzerinde konuşuyoruz. Kitap kulübümüzün Haziran ayı kitabı ise Avusturyalı yazar Ingeborg Bachmann’ın klasikler arasına katılan romanı Malina.

“Faşizm, atılan ilk bombalarla başlamaz, her gazetede üzerine bir şeyler yazılabilecek terörle de başlamaz. İnsanlar arasındaki ilişkilerde başlar. Faşizm, erkekle kadın arasındaki ilişkide başlar.”

Yaşamdaki ve edebiyattaki duruşunu bu sözleri ile adeta haykıran Ingeborg Bachmann’ın Malina’sı ile belki biraz yaşamın karamsar sularında çırpınacağız ama sonuçta konumuz edebiyat, yani sohbetin keyfini de çıkaracağız.

KulturaLitera Kitap Kulübü herkese açık ve ÜCRETSİZ.

Kultura Litera Kitap Kulübü’nün bu toplantısı zoom üzerinden canlı olarak 2 Haziran 2021 Çarşamba günü Türkiye saatiyle 19.30’da başlayacak. Tek yapmanız gereken ayın kitabını okumak ve sitemiz aracılığıyla kitap kulübümüze kayıt olmak.

Şule Tüzül:

1970 yılında İskenderun’da doğdu. 1994 yılında ODTÜ İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 2014 yılına kadar özel bir kurumda ithalat ihracat, bilgi sistemleri ve lojistik alanlarında çalıştı. İş hayatına devam ederken dergi ve gazetelerde fotoğraf ve edebiyat üzerine yazılar yazmaya başladı. 2013 yılından beri düzenli olarak Edebiyathaber’de kitaplar üzerine yazıyor. Son bir yıldır da Edebiyathaber’in youtube sayfasında kitaplar üzerine konuşuyor.

Biletler

  • KATILIM

    £0.00

Toplam

£0.00

Bu etkinliği paylaş

KULTURA-LOGO.png

Edebiyat - Kültür - Danışmanlık 

bottom of page